×

YATAKLI KOLTUK TAKIMLARININ FAYDALARI VE KULLANIMI

Ekonomik anlamda giderek zorlaşan yaşam bizi bir hayli etkilemektedir. Sahip olmak istediğimiz her ürününün iki hatta üç işimizi birden yapsın isteriz. Böyle düşünmemiz kimi üründe ekonomik nedenle olmakta kimi üründe de alan darlığından kaynaklanmaktadır. Yataklı Koltuk Takımları bu anlamda hem ekonomik hem de alan darlığı ile ilgili sıkıntılarımızı gidermektedir. Genelde 3’lü koltuklarda var olan yatak olma özelliği yatılı misafirlerimizi ağırlama adına hem yatak külfetinden hem de yer darlığından kurtarıyor. Bununla birlikte işimizi kolaylaştıran yataklı koltuk takımını yatak şekline getirirken bazı kullanım hataları yapmaktayız. Bu, yataklı koltuk takımının arızalanmasına veya deforme olmasına neden olmaktadır.
Bu hatalar ve doğru kullanımları şunlardır.

YATAKLI KOLTUK TAKIMI SEÇİMİ NASIL YAPILIR

Yataklı koltuk takımları genelde mekanizmalıdır. Ve her tasarımın farklı bir açılma şekli vardır. Satın alırken nasıl açıldığını mutlaka öğrenin. Yanlış kullanım mekanizmayı bozabilir.
Koltuk Takımları genelde duvara dayalı olarak durur. Yatak yapacaksanız duvardan mutlaka uzaklaştırın. Aksi takdirde koltuğun kumaşını yırtarsınız.
Bazı yataklı oturma gruplarında yatak koltuk arasında bağlı bir ip vasıtasıyla açılmaktadır. Bu çocuklar için iyi bir eğlence olabilmektedir. Kimi zaman tutacak ip kopuyor, kimi zamanda aç kapa yaparak mekanizma bozuluyor. Bu nedenle mümkün olduğunca bu tutacakları koltuk arasında gizleyin.
Yatak yaptığınız koltuğun üzerine mutlaka nevresim veya çarşaf açın. Böylece hem koltuğu temiz tutmuş olursunuz hem de Koltuk kumaşının deforme olmasını önlemiş olursunuz.
Bankalar
Bankalar
Bankalar
Bankalar
Bankalar
Bankalar
Bankalar